Hrvatski kuglački savez

Natjecanja i novosti iz HKS-a
newform1
Forumsko piskaralo

Re: Hrvatski kuglački savez

Post by newform1 »

Hec007 wrote: 05 May 2021, 17:55 Još da nam vrli HKS objasni zašto 1.B će igrati kvalifikacije a 2 i 3 lige ne? Mogli su svima onda napraviti kvalifikacije nego proglašavati prvake bez plasmana u viši rang ?
Laički razmišljajući, mislim da se kvalifikacije za 1. ligu mogu prevesti pod najviši rang natjecanja onog trenutka kad omoguće treninge. Samim time i omogućuju njima natjecanje. Ostale lige se ne mogu utrpati pod taj rang... A obzirom da već više od godine ne kuglamo, bojim se da će ulaženja u viši rang biti već samim slaganjem liga uslijed prirodne selekcije...
lukodp
Forumsko piskaralo

Post by lukodp »

Kvalifikacije mogu igrati sutra...
Ali trenirati ne mogu :lol:
Luko Del Ponte
kulen
Tipka sa dve ruke

Post by kulen »

i tko će na kraju u 1 ligu ???? :o :shock: :shock: :shock: :shock: :o
lukodp
Forumsko piskaralo

Post by lukodp »

Moj favorit je Đurđenovac :D .
Bez šale, osobno bi mi takav rasplet situacije bio najdraži :D .
Luko Del Ponte
Krunoslav
Forumsko piskaralo

Post by Krunoslav »

kulen wrote: 06 May 2021, 12:56 i tko će na kraju u 1 ligu ???? :o :shock: :shock: :shock: :shock: :o
Trenirat mogu igrači koji su kategorizirani a to su 4 igrača Osijeka
cezar
Forumsko piskaralo

Post by cezar »

lukodp wrote: 06 May 2021, 12:42 Kvalifikacije mogu igrati sutra...
E sada si kresnuo g.....t
Najlakše je ljudima reći ono što im se sviđa, to stvarno može svatko, a reći im istinu za to treba imati hrabrosti.
lukodp
Forumsko piskaralo

Post by lukodp »

cezar wrote: 06 May 2021, 17:52
Objasni se. Jel sam nešto krivo napisao? :mrgreen:
Luko Del Ponte
cezar
Forumsko piskaralo

Post by cezar »

lukodp wrote: 07 May 2021, 09:11
cezar wrote: 06 May 2021, 17:52
Objasni se. Jel sam nešto krivo napisao? :mrgreen:
Ne znam iz kojeg dopisa se vidi da kvalifikacije mogu biti i sutra. Ako si mislio reći da je sada 1.B liga najviši rang natjecanja i da oni mogu igrati e onda mogu i trenirati. Evo to je moje objašnjenje.
Najlakše je ljudima reći ono što im se sviđa, to stvarno može svatko, a reći im istinu za to treba imati hrabrosti.
lukodp
Forumsko piskaralo

Post by lukodp »

Komentar je bio sarkastičan odgovor na post newforma, ali ok, uzeli ste me za ozbiljno :roll: :lol:
1.B HKL nije najviši rang. Ali kvalifikacije za 1.A bi se mogle okarakterizirati kao natjecanje najvišeg ranga. Problem je jedino što su kvalifikacije zamišljene kao turnir (2 nastupa na neutralnoj kuglani), kod muških, kod žena je malo drugačije. Famozna odluka stožera CZ koja vrijedi do 15.05. dozvoljava u pojedinačnim sportovima samo ligaško natjecanje u najvišem rangu stoga, ok, ne bi mogli igrati kvalifikacije sutra ali samo zato jer su koncipirane tako kako jesu. Uglavnom, nije to ni bitno.
Vrlo je izgledno da će od 15.05. popustiti neke mjere ali za II. i III. rang je ionako prekasno.
1.A HKL je odigrana do kraja i to je glavni razlog ispadanja, i razlog zašto ostale lige ne igraju kvalifikacije.
Drugačije se moglo ali ne sada nego tamo krajem prošle godine kada je HKS mogao i 1.A ligu zaustaviti i jednostavno poništiti sezonu. Mislim da ste jedino Vi (cezar) u to vrijeme spominjali to kao opciju. Naravno, nitko nije ozbiljno mislio da će pičvajz trajati do ljeta nego da ćemo svi nastaviti na proljeće ali političke odluke stožera su se prelomile preko sporta, kao i uvijek, jer tu je najmanji otpor valjda :roll: .
I sad imamo to što imamo. Ako verificiraš rezultate 1.A lige (koja je jedina odigrala sve utakmice) onda netko mora van, što opet znaći da netko mora unutra, što opet znaći da se moraju igrati kvalifikacije po tom modelu koji je IO predložio. Možda se moglo i drugačije ali eto, nije.
Ono u čemu se potpuno slažem s newformom je činjenica da će se popuna liga vršiti "prirodnom selekcijom" a ne sportskim rezultatima ali to je nažalost tendencija već nekoliko sezona a bojim se da je corona kriza samo katalizator za pojačavanje tog efekta u idućim sezonama.
Luko Del Ponte
kulen
Tipka sa dve ruke

Post by kulen »

NPR:....Prolazim pored kuglane i vidim da moji protivnici za kvalifikacije treniraju, mimo zabrana stožera, imaju mogućnost pa poskrivećki treniraju.
Moje pitanje
1. da li ih mogu prijaviti kuglačkim organima
2. kojem organu
3. tko će im suditi tj. zabraniti nastup na kvalifikacijama
4. hoće li im netko uopće zabraniti nastup
5. postoji li pravilo za ovaj slučaj
6. hoće li me krivo gledati kad ih prijavim
7. jesam li šupak kad mi tako nešto pada napamet
Post Reply