Kuglački sudac

Ovdje možete postaviti pitanje o svemu što vas zanima vezanom uz kuglački sport
pravda i nepravda
Zna gdje su sva slova

Re: Kuglački sudac

Post Postao/la pravda i nepravda »

Pa vidiš kako sada prijete u svezi sudaca- Pročitaj dopis za nove suce. Prijete da ako u budućnosti nebude dovoljno sudaca da će svaki klub morati imati jednog suca. A što si neće sve dozvoliti- Pa kako bi to izgledalo da i ostali sportovi, odnosno nacionalni savezi donesu odluku da u svakom sportu svaki klub mora imati jednog suca. Svašta. I da na kraju malo karikiram.l Klub ima 10 ili 12 članova i svi su stariji od 65 godina. Kako će taj klub onda imati kuglačkog suca.
A možda bi Nikola nešto i učinio novo ali kuglački Bog ne dozvoljava. A mi ga trpimo kao i Zagreb Bandića.
Raljo
Nevini

Post Postao/la Raljo »

pravda i nepravda je napisao/la: 29 srp 2020, 20:25 Duple dame ali ti svašta pitaš. Pa vidiš da oni (HKS i sudačka organizacija) mogu sve. Do sada 1B ligu sudili su GS obavezno A i pomoćni sudac
A ili B. Od sada GS u 1.B može biti i sudac B kategorije a pomoćni čak i C kategorije. To ti sve govori kuda naše kuglanje ide a uz kuglanje suđenje i da dalje nenabrajam. Zašto nema dovoljno sudaca? Pitaj Mikca i Filipovića. Oni će ti sve objasniti. Po njihovom suci stariji od 65 godina trebaju umirati a ne suditi. A mladi kao mladi. J..e se njima za suđenje.
Da li ima koja tema, a da se ti nisi uključio i to naravno kritički? Sve u stilu: "ništa ne valja, sve je v kurcu, naravno da je kriv onaj tko se meni ne sviđa", ali bez i jednog konstruktivnog prijedloga. Svi su bedasti samo si ti pametan. Naravno da su smanjili kriterije kad nema sudaca, i nema zainteresiranih za postati suci, pa moraju neiskusni suci suditi utakmice 1B lige. Suci stariji od 65 godina moraju prestati suditi prema pravilniku HOO, a ne HKS-a. Gdje si vidio suca od 70 godina da sudi neki sport? Zakaj se nisi potrudio pa privolio nekog mladog suca da počne suditi, a ne samo kenjat.
pravda i nepravda je napisao/la: 30 srp 2020, 07:53 Pa vidiš kako sada prijete u svezi sudaca- Pročitaj dopis za nove suce. Prijete da ako u budućnosti nebude dovoljno sudaca da će svaki klub morati imati jednog suca. A što si neće sve dozvoliti- Pa kako bi to izgledalo da i ostali sportovi, odnosno nacionalni savezi donesu odluku da u svakom sportu svaki klub mora imati jednog suca. Svašta. I da na kraju malo karikiram.l Klub ima 10 ili 12 članova i svi su stariji od 65 godina. Kako će taj klub onda imati kuglačkog suca.
A možda bi Nikola nešto i učinio novo ali kuglački Bog ne dozvoljava. A mi ga trpimo kao i Zagreb Bandića.
Ako misliš da je u redu da se klubovi ne uključuju u rad Zbora sudaca, onda će to dovesti do toga da će se za utakmice plaćati suce da dođu iz drugih gradova, što dalje povlači povećanje troškova (2 kune po kilometru).
Po pisanju tvojih postova pretpostavljam da si neki matorac koji bi želio da ga netko shvati ozbiljno, ali ne zna kako to postići, ili se ne možeš pomiriti s time da je tvoje vrijeme prošlo, a da svijet nije prestao postojati. Ajde daj napiši nešto korisno, a ne samo pljuvati.
pravda i nepravda
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la pravda i nepravda »

E moj Raljo, Raljo. Ti si obična šaka jada i ti si taj koji pljuje po drugima bez razloga. I pitaš da li ima još gdje u sportu da sude suci stariji od 70 godina. Da ja sada pitam tebe. Da li ima još u nekom sportu da neku ekipu čini 70 - 80% igrača starijih od 60 godina, a neki su debelo i iznad 70 godina. A što se tiče kritika na ovom forumu su postovi 99% pisani kao kritike i ti se baš našao mene prozivati zbog kritika. Sram te bilo.
newform1
Forumsko piskaralo

Post Postao/la newform1 »

pravda i nepravda je napisao/la: 30 srp 2020, 07:53 Pa vidiš kako sada prijete u svezi sudaca- Pročitaj dopis za nove suce. Prijete da ako u budućnosti nebude dovoljno sudaca da će svaki klub morati imati jednog suca. A što si neće sve dozvoliti- Pa kako bi to izgledalo da i ostali sportovi, odnosno nacionalni savezi donesu odluku da u svakom sportu svaki klub mora imati jednog suca. Svašta. I da na kraju malo karikiram.l Klub ima 10 ili 12 članova i svi su stariji od 65 godina. Kako će taj klub onda imati kuglačkog suca.
Nekad, ne znam da li i danas, u Zagrebačkom odbojkaškom savezu je bila OBVEZA da igrač s navršenih 18 godina života MORA položiti za odbojkaškog suca. Time su stvarali bazu i birali kvalitetu. Kažem, ne znam da li ta obveza još uvijek stoji, ali mislim da je to dobar put.
lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp »

A odakle bi novi suci trebali dolaziti nego iz klubova?
Jedna od mjera za povećanje sudačkog kadra bilo bi recimo, povećanje sudačkih naknada za 30-40% (bubnuo postotak bezveze).
Tko je za?
Jedna od mjera bi bila da se klubovi obvežu da imaju obavezno na utakmici čovjeka koji radi za pultom i upisuje rezultate (zapisničar), a sudac da sudi.
Tko je za?
Jedna od mjera bi bila i da se igrači malo više educiraju o tome što smiju a što ne smiju, što smije a što ne smije trener, predstavnik kluba na utakmici itd... Možda bi im bilo lakše suditi onda...
Tko je za?
A jedna od mjera bi bila i da se igrači rekreativci, nas 80%, malo aktivnije uključi u cijelu priču pa neće biti problema sa kadrom.
Tko je za?
I još jedna stvar, ne možete baš za sve kriviti savez po defaultu. Sad pilite Nikolu bezveze sa pitanjima na koja znate odgovor :roll: a čovjek odradi jbn posao i baš me zanima tko bi to sve radio umjesto njega.
Veći problem je što nam sport lagano "curi" u rekreaciju, a kad iscuri, onda nam ni suci neće trebati.
Zadnja izmjena: lukodp, dana/u 30 srp 2020, 11:46, ukupno mijenjano 1 put.
Luko Del Ponte
Raljo
Nevini

Post Postao/la Raljo »

Evo sramim se, u zemlju propadam :oops: , ali se ujedno pitam :?: da li se ti sramiš. Tvoji postovi su na razini uvjeravanja ravnozemljaša i teoretičara zavjere. Svi oni koji ne dijele tvoje mišljenje su u krivu, a dokaze za svoje stavove okrećeš prema potrebama. Znači nema veze kaj je propisano od HOO-a da ne smije biti sudac stariji od 65 godina, ti smatraš da se mi s tim ne bi trebali složiti, mada su svi ostali savezi, koji su članovi HOO, to prihvatili. Kada se ide u smjeru, kao što je newform naveo, da se mora položiti za suca, a on ti je dao i primjer iz odbojke koji je nekada bio, danas možda više nije, onda si našao svrsishodno okrenuti priču od maloprije i pitaš gdje to ima i kaj si oni dozvoljavaju?
Daj se odluči, bi li piškio ili kakio!! Ili čekaš kaj će Mikac, Nikola i ostatak HKS-a odlučiti, pa da budeš kontra njih.
duple dame
Nevini

Post Postao/la duple dame »

lukodp je napisao/la: 30 srp 2020, 11:31
A odakle bi novi suci trebali dolaziti nego iz klubova?
Jedna od mjera za povećanje sudačkog kadra bilo bi recimo, povećanje sudačkih naknada za 30-40% (bubnuo postotak bezveze).
Tko je za?
Jedna od mjera bi bila da se klubovi obvežu da imaju obavezno na utakmici čovjeka koji radi za pultom i upisuje rezultate (zapisničar), a sudac da sudi.
Tko je za?
Jedna od mjera bi bila i da se igrači malo više educiraju o tome što smiju a što ne smiju, što smije a što ne smije trener, predstavnik kluba na utakmici itd... Možda bi im bilo lakše suditi onda...
Tko je za?
A jedna od mjera bi bila i da se igrači rekreativci, nas 80%, malo aktivnije uključi u cijelu priču pa neće biti problema sa kadrom.
Tko je za?
I još jedna stvar, ne možete baš za sve kriviti savez po defaultu. Sad pilite Nikolu bezveze sa pitanjima na koja znate odgovor :roll: a čovjek odradi jbn posao i baš me zanima tko bi to sve radio umjesto njega.
Veći problem je što nam sport lagano "curi" u rekreaciju, a kad iscuri, onda nam ni suci neće trebati.
Ako ti mladi sudci (D sudac) dolaze iz klubova, aktivno igraju utakmice za klub, i kada igraju "doma", jedini klub koji igra još taj dan je prvoligaš. Znači-suđenja za tog sudca nema. Osim npr.neko regionalno prvenstvo. I sada ste odlucili da ni to ne smije. Daj zbrojite malo neke stvari prije nego donesete odluku. Pričaš tu o mladim sudcima a on mora platiti 50kn članarinu, cca 400kn trenirku, i onda ne suditi apsolutno ništa. Koga da krivim za tu odluku? Domara na kuglani? Jel mi od sada "izbio" iz kadra nekoliko sudackih "juniora", ili su ih "izbili" Mikac i kompanija.
Nikola spasavaj nas sudce.
cezar
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la cezar »

Ma što ste nabavili na jadnog Nikolu on je samo tajnik.
Najlakše je ljudima reći ono što im se sviđa, to stvarno može svatko, a reći im istinu za to treba imati hrabrosti.
lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp »

Cca 450 kn je nova trenirka i majica. Plus 50 članarina i treba mu pet utakmica da financijski bude na nuli. Netko će te novce vratiti za dva mjeseca netko za dvije godine...
Ali ne može položiti odma za A listu i suditi prvu ligu. Iako, kako je krenulo ... :lol:
Svatko neka procijeni sam u svojoj sredini jel ima mjesta za suđenje ili nema. Zato i nema smisla obvezati sve klubove da imaju suca. Osobno sam protiv toga. Ali osim članova klubova na kuglani uglavnom nema nikoga. Tko onda da počne suditi? Domar?
Meni je jasno da bi većina sa 65+ mogla itekako kvalitetno suditi još godinama ali... Tak je kak je
Luko Del Ponte
newform1
Forumsko piskaralo

Post Postao/la newform1 »

Da, postoji problem jer sve regije osim Centra i Juga i natjecanja II stupnja lige igraju vikendom. Ne znam zašto to mora biti tako, ali... Udaljenost nije problem jer igraču koji u Zg živi na istoku treba ponekad i više od sata da dođe recimo na Grmu. Toliko treba otprilike da netko iz Broda dođe do Osijeka ili iz Delnica do Rijeke (bubnuo sam). Meni je recimo brže doći do Karlovca nego do Vinka Beka u ZG... Samo glasno razmišljam... :o
Odgovorite